VIVAX ACP-18CCIFM50AERI ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА ЗА МУЛТИ СПЛИТ

VIVAX ACP-18CCIFM50AERI ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА ЗА МУЛТИ СПЛИТ

27.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001040
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ x/x
Капацитет
На ладење 5.275W
На греење 5.569W
Ниво на бучава
Надворешна единица 35.5db
Маса
Внатрешна единица 17,2kg
Димензии
На внатрешна единица 900 x 900 x 260 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 780 m³
Филтри Био филтер, филтер за прашина, ION
Работна температура -20°C - 50°C
Капацитет на одвлажнување 1,8L
Препорачана површина 40~50m²
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 24 часовен тајмер
 • Автоматски режим на работа
 • Функција за заштеда на енергија
 • Греачи на компресор и кондензат
 • Memory функција
 • Turbo Mode
 • Заштита на надворешен вентил
 • Греење при ниски надворешни температури (-20°C)
 • Ладење при ниски надворешни температури (-15°C)
 • Пумпа за одвод на кондензат
 • Sleep Mode
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Дополнителен жичен контролер
 • iFeel функција
 • Soft Start

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-18CCIFM50AERI ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА ЗА МУЛТИ СПЛИТ Дополнителни функции: Самодијагностика 24 часовен тајмер Автоматски режим на работа Функција за заштеда на енергија Греачи на компресор и кондензат Memory функција Turbo Mode Заштита на надворешен вентил Греење при ниски надворешни температури (-20°C) Ладење при ниски надворешни температури (-15°C) Пумпа за одвод на кондензат Sleep Mode Самочистење (Selfcleaning) До.. Category: Product #: 1001040 Regular price: 27.990 ден. 27.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје