VIVAX ACP-27COFM79AERI R32
  • VIVAX ACP-27COFM79AERI R32

VIVAX ACP-27COFM79AERI R32

68.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001028
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6,1/ 4
Капацитет
На ладење 7913W
На греење 8793W
Моќност
Просечна моќност 9,5kW
Маса
Надворешна единица 51kg
Димензии
На надворешна единица 845 x 363 x 702 mm
Останати спецификации
Работна температура -20°C - 50°C
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

  • Самодијагностика
  • Двосмерен одвод на кондензат
  • Заштита на надворешен вентил
  • Греење при ниски надворешнни температури (-15°C)
  • Самочистење (Selfcleaning)
  • Компатибилен со R32/R410 клима уреди

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-27COFM79AERI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика Двосмерен одвод на кондензат Заштита на надворешен вентил Греење при ниски надворешнни температури (-15°C) Самочистење (Selfcleaning) Компатибилен со R32/R410 клима уреди .. Category: Product #: 1001028 Regular price: 68.990 ден. 68.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје