ST AAC-FS48INV 48000 BTU САМОСТОЕЧКИ ИНВЕРТЕР

ST AAC-FS48INV 48000 BTU САМОСТОЕЧКИ ИНВЕРТЕР

116.990 ден.129.990 ден.
Производител: ST Superior Technology
Шифра на производ: 9008002
Достапност: 2 - 3 дена
Количина:
ST AAC-FS48INV
Superior Technology
 • 48000 BTU САМОСТОЕЧКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН Климатизер ИНВЕРТЕР технологија
 • Голем ЛЦД Дисплеј
 • GMCC Toshiba компресор
 • Ладење 15.1kW и Греење 15.2kW
 • SEER за ладење 6.1
 • SCOP за греење: 4
 • Волумен на протoк на воздух m3h 2100
 • Нормална работна температура: -20 to 43 C
 • Бучност на внатрешна единица Мин: 66dB
 • Бучност на надворешна единица 69dB
 • R32 еколошки гас
 • Далечински управувач
 • Приклучна моќ 380-415V/3Ph/50Hz
 • Енергетска класа на ладење А+++
 • Енергетска класа на греење А++
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
ST Superior Technology ST AAC-FS48INV 48000 BTU САМОСТОЕЧКИ ИНВЕРТЕР ST AAC-FS48INV Superior Technology 48000 BTU САМОСТОЕЧКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН Климатизер ИНВЕРТЕР технологија Голем ЛЦД Дисплеј GMCC Toshiba компресор Ладење 15.1kW и Греење 15.2kW SEER за ладење 6.1 SCOP за греење: 4 Волумен на протoк на воздух m3h 2100 Нормална работна температура: -20 to 43 C Бучност на внатрешна единица Мин: 66dB Бучност на надворешна единица 69dB R32 еколо.. Category: Product #: 9008002 Regular price: 116.990 ден. 116.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје