VIVAX ACP-18CH50AEQI`s R32

VIVAX ACP-18CH50AEQI`s R32

36.990 ден.45.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001100
Достапност: На залиха
Количина:
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++
 • SEER/SCOP: 7.4/4.0
 • КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:5275 W
 • КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5570 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1550 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1570 W
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ:840.00 m3
 • КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.80 l/h
 • НИВО НА БУЧАВА:42.50 dB
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃  / + 50 ℃
 • МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:10.00 kg
 • МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:32.70 kg
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 55 м2
 • ФРЕОН:R32
 • Филтер за прашина
 • Cold catalyst филтер
 • ДИМЕНЗИИ НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 805 X 554 X 330 mm
 • ГАРАНЦИЈА: *5 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-18CH50AEQI`s R32 ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++ SEER/SCOP: 7.4/4.0 КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:5275 W КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5570 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1550 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1570 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ:840.00 m3 КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.80 l/h НИВО НА БУЧАВА:42.50 dB РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃  / + 50 ℃ МАСА ВНАТРЕШНА Е.. Category: Product #: 1001100 Regular price: 36.990 ден. 36.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО