Haier Tundra 1U35MEEFRA/AS35TADHRA-CLC SMART
 • Haier Tundra 1U35MEEFRA/AS35TADHRA-CLC SMART

Haier Tundra 1U35MEEFRA/AS35TADHRA-CLC SMART

27.990 ден.32.990 ден.
Производител: HAIER
Шифра на производ: 6001003
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.4/4.1
Капацитет
На ладење 3.6 kW
На греење 3.7 kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 990 W
На ладење 1110 W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 38 dB
Надворешна единица 48 dB
Маса
Внатрешна единица 8.4 kg
Надворешна единица 28 kg
Димензии
На внатрешна единица 820x195x280 mm
На надворешна единица 800x280x550 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 550 m3
Работна температура -15°C - 43°C
Капацитет на одвлажнување 1.6 l/h
Препорачана површина до 35m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци
 • СМАРТ ИНВЕРТЕР Клима уред
 • WiFi built in
 • Self-Clean Функција за самочистење
 • Whispering Air - Тивок режим на работа
 • Intelligent Air
 • Comfortable Sleep
 • 12.000BTU
 • Антибактериски Филтер
 • Авто рестарт
 • Тајмер

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
HAIER Haier Tundra 1U35MEEFRA/AS35TADHRA-CLC SMART СМАРТ ИНВЕРТЕР Клима уред WiFi built in Self-Clean Функција за самочистење Whispering Air - Тивок режим на работа Intelligent Air Comfortable Sleep 12.000BTU Антибактериски Филтер Авто рестарт Тајмер .. Category: Product #: 6001003 Regular price: 27.990 ден. 27.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје