ENERGY SE KA35XR0EG+ KA35XR0EW
 • ENERGY SE KA35XR0EG+ KA35XR0EW

ENERGY SE KA35XR0EG+ KA35XR0EW

31.990 ден.39.990 ден.
Производител: HISENSE
Шифра на производ: 3001007
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ 8,5 / 4,6
Капацитет
На ладење 3500 W
На греење 3900 W
Моќност
Просечна моќност 3.5 kW
Маса
Внатрешна единица 7,6kg
Надворешна единица 33kg
Димензии
На внатрешна единица 798 x 256 x 191 mm
На надворешна единица 810 x 585 x 280 mm
Останати спецификации
Филтри HI-NANO, ION, C-Vit, Катечин, Био филтер
Работна температура -22°C - 50°C
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

 • Целосен DC инвертер
 • Греач на надворешна единица
 • Функција за самочистење
 • Функција за отстранување на влага
 • Ноќен режим на работа - Night mode
 • Тивка работа
 • Smart автоматски режим
 • Турбо функција
 • Заштита од замрзнување
 • HiSmart Life App
 • Паметна гласовна контрола Alexa
 • I Feel функција
 • Tајмер 24 часа
 • Тип на дисплеј: ЛЕД
 • HI-NANO ефикасна јонска технологија
 • Интелигентна Wi-Fi контрола
 • Само-дијагностика
 • 4Д автоматски насочувачи на воздух
 • 4 во 1 филтер - витамин Ц, катехин, сребрени јони, ХЕПА
 • Филтер со активен јаглен

HI-NANO е вид на ефикасна јонска технологија што генерира 1 милион јони/см3, во споредба со стандардната плазма што генерира 0,4 ~ 0,6 милиони јони/см3. Поради големиот капацитет на производство на јони, во затворен простор таа може ефикасно да елиминира повеќе од 99% од H1N1 вирусите во рок од два часа. Во споредба со стандардната плазма, произведува само половина озон (0,007mg / m3) и затоа нема штетни ефекти врз животната средина. Ефикасно отстранете ги бактериите и уживајте во чистиот воздух секој ден. Француската лабораторија Texcell докажа дека HI-NANO може ефикасно да го спречи коронавирусот (SARS-CoV-2) за 93,54% во затворен простор во рок од два часа.

Филтер со катехин Катехинот е екстракт од зелен чај, кој благодарение на ефектите со оксидација и стерилизација, се додава во филтрите. Активните ензими создаваат јадро на бензен, кое апсорбира непријатни мириси и штетни материи во атмосферата. Филтерот со катехин ги пресретнува и ефикасно и долгорочно ги стерилизира честичките од прав. Неговото антибактериско дејство уништува повеќе од 95% од бактериите.

ХЕПА филтер Високо ефикасниот ХЕПА филтер, кој зафаќа 80% повеќе честички од прашина од класичните филтри, овозможува посвеж и почист амбиентален воздух.

Филтер со сребрени јони Филтерот со сребрени јони е многу ефикасен филтер за стерилизација кој ефикасно го запира растот на бактериите.

Витамин Ц филтер Филтрите со витамин Ц обезбедуваат дополнителна заштита што овозможува исклучително чист воздух. Таквиот чист воздух е здрав за кожата затоа што не предизвикува чешање, ја прави кожата помека и го намалува стресот, истовремено обезбедувајќи терапевтски придобивки.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
HISENSE ENERGY SE KA35XR0EG+ KA35XR0EW Дополнителни функции: Целосен DC инвертер Греач на надворешна единица Функција за самочистење Функција за отстранување на влага Ноќен режим на работа - Night mode Тивка работа Smart автоматски режим Турбо функција Заштита од замрзнување HiSmart Life App Паметна гласовна контрола Alexa I Feel функција Tајмер 24 часа Тип на дисплеј: ЛЕД HI-NANO ефикасна јонс.. Category: Product #: 3001007 Regular price: 31.990 ден. 31.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО