Midea Extreme Lite Nordic SMART MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW / MOX301-18HFN8-QRD0GW + KIT

Midea Extreme Lite Nordic SMART MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW / MOX301-18HFN8-QRD0GW + KIT

42.990 ден.47.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001089
Достапност: На залиха
Количина:

Midea Extreme Lite Nordic SMART

MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW LITE/MOX301-18HFN8-QRD0GW LITE + KIT

 • DC ИНВЕРТЕР Клима уред
 • 18000BTU
 • SMART WIFI Клима уред
 • ВКЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖA
 • ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • 18000BTU
 • 5600W на ладење
 • 5500W на греење
 • Скриен Дисплеј
 • WiFi ВГРАДЕН
 • R32 Гас
 • GMCC TOSHIBA компресор
 • Греење до минус 25 степени
 • Работна температура -25 до +50 степени
 • SEER (Ладење) 7.0
 • EER 3.40 W/W
 • SCOP (Греење просек) 4.0
 • COP 3.71 W/W
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 • Турбо мод
 • A++ на ладење
 • А+ на греење
 • Идеална за простории до 45м2
 • Ниво на звучен притисок внатрешна единица dB(A) 56
 • Ниво на звучен притисок надворешна единица dB(A) 65
 • Капацитет на одвлажнување 2.94kg/h
 • Проток на воздух внатрешна единица 1150/1000/850
 • Влезна моќност-ладење 1550W
 • Влезна моќност-греење1750W
 • Димензии внатрешна единица 969x241x320 мм
 • Димензии надворешна единица 805x330x554 мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea Extreme Lite Nordic SMART MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW / MOX301-18HFN8-QRD0GW + KIT Midea Extreme Lite Nordic SMART MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW LITE/MOX301-18HFN8-QRD0GW LITE + KIT DC ИНВЕРТЕР Клима уред 18000BTU SMART WIFI Клима уред ВКЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖA ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР 18000BTU 5600W на ладење 5500W на греење Скриен Дисплеј WiFi ВГРАДЕН R32 Гас GMCC TOSHIBA компресор Греење до минус 25 степени Работна температура -25 до +50 с.. Category: Product #: 2001089 Regular price: 42.990 ден. 42.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје