VIVAX ACP-12CH35AEMIs R32

VIVAX ACP-12CH35AEMIs R32

21.990 ден.27.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001090
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ (6.1/4.0)
Капацитет
На ладење 3.518 kW
На греење 3.810 kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1088 W
Ладење 1237 W
Димензии
На внатрешна единица 805 x 194 x 285 (mm)
На надворешна единица 720 x 270 x 495 (mm)
Останати спецификации
Ниво на бучава ≤ 55 (dB)
Ниво на звучен притисок (H/M/L) 40.5 / 34.5 / 25 HI / MID / LOW
Проток на воздух 540 / 430 / 314 (m³ / h) - HI / MID / LOW
Работна температура -15°C до +50°C
Капацитет на одвлажнување 1.2 (L / h)
Препорачана површина до 35м2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 5 години

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • Заштита на вентилот на надворешна единица
 • Sleep mode
 • Интелегентно одмрзнување
 • Memory функција

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AEMIs R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Автоматски начин на работа Turbo Mode Заштита на вентилот на надворешна единица Sleep mode Интелегентно одмрзнување Memory функција .. Category: Product #: 1001090 Regular price: 21.990 ден. 21.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје