VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 GOLD

VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 GOLD

29.990 ден.36.990 ден.
Шифра на производ: 1001009
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ 7/4.1
Капацитет
На ладење 4160.00 W
На греење 4780.00 W
Моќност
Влезна моќност ладење 1089 W
Влезна моќност греење 1050 W
Просечна моќност 3520/3810 W
Ниво на бучава
Надворешна единица 38.00 dB
Маса
Внатрешна единица 8.20 kg
Надворешна единица 26.50 kg
Димензии
На внатрешна единица 802 x 189 x 297 mm
На надворешна единица 770 x 555 x 300 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 539.00 m3
Филтри Јонизатор, bio-филтер
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина до 35 m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години
Работна температура
Ладење -15 до +50
Греење -20 до +30

Дополннителни функции:

 • 1W standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Soft Start
 • Sleep Mode

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 GOLD Дополннителни функции: 1W standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Soft Start Sleep Mode .. Category: Product #: 1001009 Regular price: 29.990 ден. 29.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО