TESLA TT35XC1-12410B
  • TESLA TT35XC1-12410B

TESLA TT35XC1-12410B

15.990 ден.17.990 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004001
Достапност: Нема на залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP B /
Капацитет
На ладење 3230W
На греење 3370W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 988 W
На ладење 1073 W
Маса
Внатрешна единица 7.50 kg
Надворешна единица 25 kg
Димензии
На внатрешна единица 777×250×201 mm
На надворешна единица 754×290×498mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 47 dB
Проток на воздух 550.00 m3
Работна температура -7 ℃ / +43 ℃
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина 35м2
Разладен медиум R410
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
TESLA TESLA TT35XC1-12410B .. Category: Product #: 9004001 Regular price: 15.990 ден. 15.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје