AUX 18 J СЕРИЈА / ASW-H18B4/JER3DI-EU(HB)

AUX 18 J СЕРИЈА / ASW-H18B4/JER3DI-EU(HB)

47.000 ден.
Производител: AUX
Шифра на производ: 9002006
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.57/4.02
Капацитет
На ладење 5.4 kW
На греење 5.8 kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1490W
На ладење 1650W
Маса
Внатрешна единица 12 kg
Надворешна единица 35 kg
Останати спецификации
Ниво на бучава 57 dB
Проток на воздух 900 m3/h
Работна температура -25°C - 50°C
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Со комплет сет за монтажа:

  1. Бакарни цевки 3 метри
  2. Бандаж трака и колендери
  3. Кондензациско црево 1.5 метри

Грејач на компресор

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
AUX AUX 18 J СЕРИЈА / ASW-H18B4/JER3DI-EU(HB) Со комплет сет за монтажа: Бакарни цевки 3 метри Бандаж трака и колендери Кондензациско црево 1.5 метри Грејач на компресор .. Category: Product #: 9002006 Regular price: 47.000 ден. 47.000 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО