Midea MCA3U-18HRFNX-QRD0W(GA)/Midea MOX330U-18HFN8-QRD0W(GA)

Midea MCA3U-18HRFNX-QRD0W(GA)/Midea MOX330U-18HFN8-QRD0W(GA)

64.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001061
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.3/4.0
Капацитет
На ладење 5.28 (2.90 - 5.59) kW
На греење 5.57 (2.37 - 6.10) kW
Ниво на бучава
Надворешна единица 32.5 kg
Маса
Внатрешна единица 16 kg
Димензии
На внатрешна единица 570 x 570 x 260 mm
На надворешна единица 805 x 330 x 554 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 59 dB
Ниво на звучен притисок (H/M/L) 43 / 39.5 / 35.5 / 29 dB
Проток на воздух 720 / 620 / 500 m3/h
Работна температура -15°C - 50°C
Фреон R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

Midea MCA3U-18HRFNX-QRD0W(GA)/Midea MOX330U-18HFN8-QRD0W(GA)
Касетен тип на клима уред

 • Full DC inverter
 • R32 фреон
 • Ауто-рестарт
 • Тивок мод
 • 360 степени воздушен проток
 • 18000 BTU
 • 5270 w на ладење
 • 5420 w на греење
 • греење до минус 15
   

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
MIDEA Midea MCA3U-18HRFNX-QRD0W(GA)/Midea MOX330U-18HFN8-QRD0W(GA) Midea MCA3U-18HRFNX-QRD0W(GA)/Midea MOX330U-18HFN8-QRD0W(GA) Касетен тип на клима уред Full DC inverter R32 фреон Ауто-рестарт Тивок мод 360 степени воздушен проток 18000 BTU 5270 w на ладење 5420 w на греење греење до минус 15   .. Category: Product #: 2001061 Regular price: 64.990 ден. 64.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО