VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 SILVER
 • VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 SILVER

VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 SILVER

29.990 ден.37.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001022
Достапност: Нема на залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ 8.5/4.6
Капацитет
На ладење 3.52kW
На греење 3.81kW
Моќност
Влезна моќност ладење 977 W
Влезна моќност греење 977 W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 21≤38 dB
Надворешна единица 55 dB(A)
Маса
Внатрешна единица 8.60 kg
Надворешна единица 26.40 kg
Димензии
На внатрешна единица 802x189x297 mm
На надворешна единица 765x303x555 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 584/477/395 m3/h
Филтри Јонизатор, bio-филтер
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина до 35 m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години
Работна температура
Ладење -15 до +50
Греење -25 до +30

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • 12 Fan Speed
 • Мулти компатибилност
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Дигитален екран
 • Јонизатор
 • iFeel функција
 • Греачи на компресор и кондензатор
 • Wi-Fi Ready

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 SILVER Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby 12 Fan Speed Мулти компатибилност Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Дигитален екран Јонизатор iFeel функција Греачи на компресор и кондензатор Wi-Fi Ready .. Category: Product #: 1001022 Regular price: 29.990 ден. 29.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје