VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 SILVER MIRROR

VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 SILVER MIRROR

32.990 ден.37.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001018
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ 7/4.1
Капацитет
На ладење 3.517 kW
На греење 3.81kW
Моќност
Влезна моќност ладење 1089 W
Влезна моќност греење 1050 W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 21≤38 dB
Надворешна единица ≤56 dB
Маса
Внатрешна единица 8.20 kg
Надворешна единица 26.50 kg
Димензии
На внатрешна единица 802 x 189 x 297 mm
На надворешна единица 770 x 555 x 300 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 539.00 m3
Филтри Јонизатор, bio-филтер
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина до 35 m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години
Работна температура
Ладење -15 до +50
Греење -20 до +30

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Тивок начин на работа
 • 12 Fan Speed
 • Заштита на надворешен вентил
 • Дигитален екран
 • Јонизатор
 • iFeel функција
 • Греачи на компресор и кондензатор
 • Wi-Fi Ready
 • Мулти компатибилност

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 SILVER MIRROR Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby Двосмерен одвод на кондензат Тивок начин на работа 12 Fan Speed Заштита на надворешен вентил Дигитален екран Јонизатор iFeel функција Греачи на компресор и кондензатор Wi-Fi Ready Мулти компатибилност .. Category: Product #: 1001018 Regular price: 32.990 ден. 32.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО