VIVAX ACP-24CH70AEMI`s R32

VIVAX ACP-24CH70AEMI`s R32

59.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001019
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ (6.1/4.0)
Капацитет
На ладење 7880.00 W
На греење 8790.00 W
Моќност
Влезна моќност ладење 2345 W
Влезна моќност греење 2035 W
Просечна моќност 7030/7330 W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 44 db
Надворешна единица 44.50 dB
Маса
Внатрешна единица 12.30 kg
Надворешна единица 51.50 kg
Димензии
На внатрешна единица 1040x220x327 mm
На надворешна единица 845 X 702 X 363 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 980.00 m3
Филтри Bio филтер, филтер за прашина
Капацитет на одвлажнување 2.40 l/h
Препорачана површина до 75 м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години
Работна температура
Ладење -15 до +50
Греење -15 до +30

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Тивок начин на работа
 • 12 Fan Speed
 • Заштита на надворешен вентил
 • Дигитален екран
 • Memory функција
 • Wi-Fi Ready
 • Turbo Mode
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Sleep Mode
 • 24 часовен тајмер
 • Интелегентно одмрзнување

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-24CH70AEMI`s R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby Двосмерен одвод на кондензат Тивок начин на работа 12 Fan Speed Заштита на надворешен вентил Дигитален екран Memory функција Wi-Fi Ready Turbo Mode Самочистење (Selfcleaning) Sleep Mode 24 часовен тајмер Интелегентно одмрзнување .. Category: Product #: 1001019 Regular price: 59.990 ден. 59.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО