ST TAC-12INV32 SIBERIA, Superior Technology

ST TAC-12INV32 SIBERIA, Superior Technology

19.990 ден.24.990 ден.
Производител: ST Superior Technology
Шифра на производ: 2001090
Достапност: 2 - 3 дена
Количина:

ST TAC-12INV32 SIBERIA
Superior Technology powered by TCL
12000 BTU ИНВЕРТЕР Климатизер
Ладење 3.50KW и Греење 3.52KW
Скриен Дисплеј
SEER за ладење 6.5
SCOP за греење: 4.0
Авто рестарт функција
Одвлажнување 1.1л на час
Циркулација на воздух 550 m3/h
Бучност на внатрешна единица Мин: 32dB
Макс: 50dB
Бучност на надворешна единица: 60dB
Годишна потрошувачка на ел. енергија за ладење: 188kwh
Годишна потрошувачка на ел. енергија за греење: 840kwh
Нормална работна температура: -15 to 43 C
R32 еколошки гас
A++ енергетска класа во ладење
A+ енергетска класа во греење
Далечински управувач

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
ST Superior Technology ST TAC-12INV32 SIBERIA, Superior Technology ST TAC-12INV32 SIBERIA Superior Technology powered by TCL 12000 BTU ИНВЕРТЕР Климатизер Ладење 3.50KW и Греење 3.52KW Скриен Дисплеј SEER за ладење 6.5 SCOP за греење: 4.0 Авто рестарт функција Одвлажнување 1.1л на час Циркулација на воздух 550 m3/h Бучност на внатрешна единица Мин: 32dB Макс: 50dB Бучност на надворешна единица: 60dB Годишна потрошувачка на ел. енергија за ладење: 188.. Category: Product #: 2001090 Regular price: 19.990 ден. 19.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје