TESLA TT34TP21W-1232IA
  • TESLA TT34TP21W-1232IA

TESLA TT34TP21W-1232IA

19.990 ден.21.390 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004006
Достапност: На залиха
Количина:

TESLA TT34TP21W-1232IA

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.1/4.0)
КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 3770.00 W
 
КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 3810.00 W
 
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3400/3430 W
 
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1049 W
 
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 922 W
 
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:560.00 m3
 
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h
 
НИВО НА БУЧАВА:51.00 dB
 
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:  -20 ℃ / 53 ℃
 
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 8.50 kg
 
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 24.00 kg
 
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 35 м2
 
ФРЕОН: R32
 
ФИЛТРИ: Филтер за прашина
 
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 777 X 498 X 290 mm
 
ГАРАНЦИЈА:3 години
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
TESLA TESLA TT34TP21W-1232IA TESLA TT34TP21W-1232IA ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.1/4.0) КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 3770.00 W   КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 3810.00 W   ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3400/3430 W   ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1049 W   ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 922 W   ПРОТОК НА ВОЗДУХ:560.00 m3   КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h   НИВО НА БУЧАВА:51.00 dB   РАБОТНА Т.. Category: Product #: 9004006 Regular price: 19.990 ден. 19.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје