BOSCH CL 3000i-Set 35 WE

BOSCH CL 3000i-Set 35 WE

34.900 ден.44.900 ден.
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 9006006
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ (7,0 / 4,2)
Моќност
Влезна моќност ладење 3,5 kW
Влезна моќност греење 3,8 kW
Маса
Внатрешна единица 8,7 kg
Надворешна единица 23,7 kg
Димензии
На внатрешна единица 80,2 / 29,5 / 20 cm
На надворешна единица 72 / 49,5 / 27 cm
Останати спецификации
Ниво на бучава 37 / 32 / 22 / 21 dB(A)
Проток на воздух 530 / 400 / 350 m³/h
Работна температура од -15 до 50 °C
Препорачана површина до 35 m²
Фреон R32
 • Ладење, греење, одвлажнување, режим на вентилатор и автоматски режим
 • ‘I-clean’ функција, го загрева воздухот во испарувачот до 56 °C и на тој начин ги отстранува штетните бактерии
 • ‘Wind avoid me’, избегнете воздухот да дува директно врз вас
 • ‘Follow me’  преку сензор во далечинскиот управувач ја мери температурата во областа каде се наоѓа далечинскиот управувач
 • ‘Auto Restart’, клима уредот продолжува да работи со зададените поставки пред прекин на струјата
 • ‘Dry’ mode, го неутрализира вишокот влага од просторот и ја одржува на оптимално ниво
 • ‘Eco’ режим, клима уредот работи со помала јачина од вообичаеното
 • ‘Gear’ режим, за заштеда на енергија, можни се три брзини на вентилаторот
 • ‘8°C heating’ mode, заштита од смрзнување внатре во просторијата, одржувајќи температура од +8°C
 • Работа во режим на ладење при ниски надворешни температури (на пр. во сервер соби)
 • Самодијагностика
 • Сензор за движење
 • Заштита од замрзнување
 • Антикоризивна заштита

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH CL 3000i-Set 35 WE Ладење, греење, одвлажнување, режим на вентилатор и автоматски режим ‘I-clean’ функција, го загрева воздухот во испарувачот до 56 °C и на тој начин ги отстранува штетните бактерии ‘Wind avoid me’, избегнете воздухот да дува директно врз вас ‘Follow me’  преку сензор во далечинскиот управувач ја мери температурата во областа каде се наоѓа далечинскиот управувач ‘Auto Restart’, клима уред.. Category: Product #: 9006006 Regular price: 34.900 ден. 34.900 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје