AUX 12 J СЕРИЈА / ASW-H12B4/JER3DI-EU(HB)

AUX 12 J СЕРИЈА / ASW-H12B4/JER3DI-EU(HB)

30.390 ден.
Производител: AUX
Шифра на производ: 9002005
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.35/9.52
Капацитет
На ладење 3.60 kW
На греење 3.70 kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 970W
На ладење 1090W
Маса
Внатрешна единица 8.5 kg
Надворешна единица 25 kg
Останати спецификации
Ниво на бучава 54 dB
Проток на воздух 600 m3/h
Работна температура -25°C - 50°C
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Со комплет сет за монтажа:

  1. Бакарни цевки 3 метри
  2. Бандаж трака и колендери
  3. Кондензациско црево 1.5 метри

Грејач на компресор

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
AUX AUX 12 J СЕРИЈА / ASW-H12B4/JER3DI-EU(HB) Со комплет сет за монтажа: Бакарни цевки 3 метри Бандаж трака и колендери Кондензациско црево 1.5 метри Грејач на компресор .. Category: Product #: 9002005 Regular price: 30.390 ден. 30.390 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје