Midea MFJ-48ARN1-R / MOU-48HN1-R

Midea MFJ-48ARN1-R / MOU-48HN1-R

114.990 ден.119.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001045
Достапност: 2 - 3 дена
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ EER - 2.5, COP 2.4
Капацитет
На ладење 14.1 KW
На греење 15.2 KW
Ниво на бучава
Надворешна единица 59 dB
Димензии
На внатрешна единица 540x410x1825 mm
На надворешна единица 900x350x1170 mm
Останати спецификации
Напојување Внатрешна единица V-ph-Hz 220~240-1, 50 Надворешна единица V-ph-Hz 380~415-3, 50
Проток на воздух 1750/1500 m3/h
Работна температура -7C - 43°C
Капацитет на одвлажнување 5 l/h
Фреон R410A
Гаранција
Времетраење 24 месеци

Midea MFJ-48ARN1-R/MOU-48HN1-R
48000 BTU САМОСТОЕЧКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН Климатизер
Голем ЛЦД Дисплеј

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
MIDEA Midea MFJ-48ARN1-R / MOU-48HN1-R Midea MFJ-48ARN1-R/MOU-48HN1-R 48000 BTU САМОСТОЕЧКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН Климатизер Голем ЛЦД Дисплеј .. Category: Product #: 2001045 Regular price: 114.990 ден. 114.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО