Midea Extreme Lite Nordic SMART MSAGBU-12HRDN8-QRD0GW/MOX133-12HFN8-QRD0GW + KIT

Midea Extreme Lite Nordic SMART MSAGBU-12HRDN8-QRD0GW/MOX133-12HFN8-QRD0GW + KIT

25.990 ден.29.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001087
Достапност: На залиха
Количина:
Моќност
Влезна моќност ладење kW 1,238(0,130~1,580)
Влезна моќност греење kW 1,018(0,100~1,680)

Midea Extreme Lite Nordic SMART

MSAGBU-12HRDN8-QRD0GW/MOX133-12HFN8-QRD0GW + KIT

 • DC ИНВЕРТЕР Клима уред
 • 12000BTU FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред
 • ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • ВКЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖА
 • 12000BTU
 • Капацитет на ладење 3800W
 • Капацитет на греење 3700W
 • Потрошувачка на на ладење kW 1,238(0,130~1,580)
 • Потрошувачка на на греење kW 1,018(0,100~1,680)
 • Скриен Дисплеј
 • WiFi ВГРАДЕН
 • R32 Гас
 • GMCC TOSHIBA компресор
 • Греење до минус 25 степени
 • Работна температура -25 до +50 степени
 • SEER (Ладење) 6.1
 • EER 2.84W/W
 • SCOP (Греење просек) 4.0
 • COP 3.74W/W
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 • Турбо мод
 • A++ на ладење
 • А+ на греење
 • Идеална за простории од 30м2
 • Бучност на внатрешна единица 37.5dB
 • Бучност на надворешна единица 64dB
 • Капацитет на одвлажнување 1.58kg/h
 • Проток на воздух внатрешна единица 575/493/454
 • Димензии внатрешна единица 835x208x295 мм
 • Димензии надворешна единица 720x270x495 мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea Extreme Lite Nordic SMART MSAGBU-12HRDN8-QRD0GW/MOX133-12HFN8-QRD0GW + KIT Midea Extreme Lite Nordic SMART MSAGBU-12HRDN8-QRD0GW/MOX133-12HFN8-QRD0GW + KIT DC ИНВЕРТЕР Клима уред 12000BTU FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР ВКЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖА 12000BTU Капацитет на ладење 3800W Капацитет на греење 3700W Потрошувачка на на ладење kW 1,238(0,130~1,580) Потрошувачка на на греење kW 1,018(0,100~1,680.. Category: Product #: 2001087 Regular price: 25.990 ден. 25.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје