Midea Extreme Save PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT /G1Eco-18NXD0-I (MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW)/AG1Eco-18NXD0-O (MOX301-18HFN8-QRD0GW)

Midea Extreme Save PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT /G1Eco-18NXD0-I (MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW)/AG1Eco-18NXD0-O (MOX301-18HFN8-QRD0GW)

50.990 ден.56.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001053
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ ; 7.0/4.1
Капацитет
На ладење 5300 W
На греење 5600 W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1750 (780 – 2.000) W
На ладење 1550 (560 – 2050) W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 41 … 20 dB(A)
Надворешна единица 56 dB(A)
Маса
Внатрешна единица 11.2 kg
Надворешна единица 33.5 kg
Димензии
На внатрешна единица 969x241x320 mm
На надворешна единица 874 x 554 x 330 mm
Останати спецификации
Компресор GMCC Inverter Quattro
Проток на воздух 800 … 500 m³/h
Работна температура -30°С до 50°С
Препорачана површина 45-50m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

Midea Extreme Save PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT
AG1Eco-18NXD0-I (MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW)/AG1Eco-18NXD0-O (MOX301-18HFN8-QRD0GW)

 • ВКЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖА
 • FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР
 • SMART WIFI Клима уред
 • ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • 18000BTU
 • 5300W на ладење
 • 5600W на греење
 • Скриен Дисплеј
 • WiFi ВГРАДЕН
 • UV светлосна стериизација на воздухот за максимална 99.9 % заштита од вируси и бактерии
 • Вграден ХЕПА филтер за прочистување на воздух од секакви честички и чад
 • R32 Гас
 • Греење до минус 30 степени
 • SEER (Ладење) 7.0 W/W
 • SCOP (Греење просек) 4.0 W/W
 • SCOP (Греење warm) 5.1 W/W
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 • A++ на ладење
 • А+++ на греење (Warmer услови)
 • Идеална за простории до 45м2
 • Бучност на внатрешна единица 20-41dB
 • Бучност на надворешна единица 57dB
 • Проток на воздух внатрешна единица 800/600/500

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea Extreme Save PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT /G1Eco-18NXD0-I (MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW)/AG1Eco-18NXD0-O (MOX301-18HFN8-QRD0GW) Midea Extreme Save PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT AG1Eco-18NXD0-I (MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW)/AG1Eco-18NXD0-O (MOX301-18HFN8-QRD0GW) ВКЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖА FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР 18000BTU 5300W на ладење 5600W на греење Скриен Дисплеј WiFi ВГРАДЕН UV светлосна стериизација на во.. Category: Product #: 2001053 Regular price: 50.990 ден. 50.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје