Midea FOREST WIFI SMART MSAFBU-12HRDNX-QRD0FGW / MOX133-12HFN1-QRD0GW+KIT

Midea FOREST WIFI SMART MSAFBU-12HRDNX-QRD0FGW / MOX133-12HFN1-QRD0GW+KIT

22.990 ден.26.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001002
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.1/4.0
Капацитет
На ладење 3500W
На греење 3800W
Моќност
Влезна моќност ладење (W): 1213 (130~1580)
Влезна моќност греење (W): 1088 (100~1680)
Ниво на бучава
Внатрешна единица 53 db
Надворешна единица 61 dB
Маса
Внатрешна единица 7.6 kg
Надворешна единица 22.8 kg
Димензии
На внатрешна единица 285x805x194 mm
На надворешна единица 495x720x270 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 540 m3
Работна температура -15°C - 50°C
Препорачана површина до 30м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 60 месеци*

Дополнителни функции:

 • Вклучен КИТ за монтажа
 • DC Инвертер
 • GMCC Toshiba компресор
 • Авто рестарт
 • 24 часовен тајмер
 • Смарт дијагностика
 • Дијагностика за течење на гас
 • Turbo Mode
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Eco Mode
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Blue Fin

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea FOREST WIFI SMART MSAFBU-12HRDNX-QRD0FGW / MOX133-12HFN1-QRD0GW+KIT Дополнителни функции: Вклучен КИТ за монтажа DC Инвертер GMCC Toshiba компресор Авто рестарт 24 часовен тајмер Смарт дијагностика Дијагностика за течење на гас Turbo Mode Меморија на позицијата на отворот за дување Eco Mode Самочистење (Selfcleaning) Blue Fin .. Category: Product #: 2001002 Regular price: 22.990 ден. 22.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје