VIVAX ACP-12CH35AESI PRO + UV R32

VIVAX ACP-12CH35AESI PRO + UV R32

22.990 ден.28.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001101
Достапност: На залиха
Количина:
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4308.00 W
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4381.00 W
 • ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3517/3810 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1096 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1027 W
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ:530 / 400 / 350  m3
 • КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h
 • НИВО НА БУЧАВА:37.00 dB
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃  ДО 50 ℃
 • МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:8.70 kg
 • МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:23.70 kg
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
 • ФРЕОН:R32
 • ФИЛТРИ:Филтер за прашина, Каталистички филтер, UV стерилизација
 • ДИМЕНЗИИ НАДВОРЕШНА  ЕДИНИЦА:720 X 495 X 270 mm
 • ДИМЕНЗИИ ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:835 x 208 x 295 mm
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++/A+
 • SEER/SCOP  7.0/4.2
 • ГАРАНЦИЈА: *5 години
 • УВ ЛАМБА - СТЕРИЛИЗАЦИЈА НА ВОЗДУХОТ
   

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AESI PRO + UV R32 МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4308.00 W МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4381.00 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3517/3810 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1096 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1027 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ:530 / 400 / 350  m3 КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h НИВО НА БУЧАВА:37.00 dB РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃  ДО 50 ℃ .. Category: Product #: 1001101 Regular price: 22.990 ден. 22.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје