Midea Breezeless E CB1-18HRFN8-I/CB1-18HFNX-O

Midea Breezeless E CB1-18HRFN8-I/CB1-18HFNX-O

49.990 ден.54.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001107
Достапност: На залиха
Количина:

Midea Breezeless E CB1-18HRFN8-I/CB1-18HFNX-O

 • FullDC SMART WIFI Built in QUATTRO ИНВЕРТЕР Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • UV VIRUS STERILIZATION 56C HEPA FILTER series
 • 18000BTU
 • 5280W (6270W) на ладење
 • 5570W (7000W) на греење
 • Скриен Дисплеј
 • R32 Гас
 • Греење до минус 25 степени
 • SEER (Ладење) 7.1
 • SCOP (Греење) 4.1
 • Cool Boost - специјална опција за ладење на просторот во најкраток период
 • Air magic - произведува и пушта милиони негативни и позитивни јони кои ги елиминираат сите бактерии и вируси
 • Silk1y cool - специјален Coanda дефлектор кој овозможува да се распредели воздухот насекаде во собата без директно насочување во корисникот
 • ФИЛТЕР Cold catalyst+Active Carbon+Silver Ion
 • I CLEAN самочистење во 4 чекори со висока температура
 • Over-The-Air Technology за постојан update на софтверот на самата клима
 • Конектор за жичан контролер што ја прави идеална за комбинација во Мултисплит системи
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 • A++ на ладење
 • А+ на греење
 • Идеална за простории до 45м2
 • Бучност на внатрешна единица 56 dB
 • Бучност на надворешна единица 65dB
 • Проток на воздух внатрешна единица 835/620/510 m3/h
 • Димензии внатрешна единица 320x968x225 мм
 • Димензии надоврешна единица 554x805x330 мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea Breezeless E CB1-18HRFN8-I/CB1-18HFNX-O Midea Breezeless E CB1-18HRFN8-I/CB1-18HFNX-O FullDC SMART WIFI Built in QUATTRO ИНВЕРТЕР Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР UV VIRUS STERILIZATION 56C HEPA FILTER series 18000BTU 5280W (6270W) на ладење 5570W (7000W) на греење Скриен Дисплеј R32 Гас Греење до минус 25 степени SEER (Ладење) 7.1 SCOP (Греење) 4.1 Cool Boost - специјална опција за ладење на.. Category: Product #: 2001107 Regular price: 49.990 ден. 49.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје