Midea BreezeleSS MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW
 • Midea BreezeleSS MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW
 • Midea BreezeleSS MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW

Midea BreezeleSS MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW

39.990 ден.52.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001008
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ 8.5/4.6
Капацитет
На ладење 3510W
На греење 3800W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 0,95 (0,12-1,55) kW
Ладење 0,86 (0,13-1,70) kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 51dB
Надворешна единица 63dB
Маса
Внатрешна единица 10.3 kg
Надворешна единица 29.1 kg
Димензии
На внатрешна единица 940x325x193 mm
На надворешна единица 554x800x333 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 550/480/420 m3/h
Работна температура -30°C - 50°C
Препорачана површина 35m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 60 месеци*

 

Дополнителни функции:

 • DC Инвертер
 • ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • Wi-Fi вграден
 • Иновативниот ефект на Breezeless обезбедува рамномерна дистрибуција на воздухот, со што се избегнува директна изложеност на луѓето во просторијата.
 • TwinFlap-апсолутно иновативен проток на воздух со 7928 микро отвори
 • Cool Boost - специјална опција за ладење на просторот во најкраток период (40 секунди)
 • Air magic - произведува и пушта милиони негативни и позитивни јони кои ги елиминираат сите бактерии и вируси
 • Silky cool - специјален Coanda дефлектор кој овозможува да се распредели воздухот насекаде во собата без директно насочување во корисникот
 • Авто рестарт
 • 24 часовен тајмер
 • Смарт дијагностика
 • Дијагностика за течење на гас
 • Turbo Mode
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Eco Mode
 • Самочистење (Selfcleaning) За време на процесот на самочистење, внатрешната единица работи преку посебен режим за дување и сушење на влагата на испарувачот. Оваа функција е дизајнирана да ја одржува чиста внатрешна единица и да спречи развој на бактерии.
 • Night Mode
 • 3D Airflow
 • Супер јонизатор
 • Био-филтер-(HEPA)
 • Филтри за прашина со висока густина
 • Троен филтер-Комбинација од 3 филтри за прочистување на воздухот и неутрализирање на штетните микроорганизми и бактерии 
 • Diamond designна надворешната единица што ја прави конструкцијата поцврста и отпорна на вибрации.

Филтер со висока густина Во споредба со обичните филтри за прашина, филтерот со висока густина ги зафаќа најдобрите честички прашина во воздухот и обезбедува до 80% почист и поздрав воздух.

Био-филтер-(HEPA) Високо ефикасниот ХЕПА филтер, кој зафаќа 80% повеќе честички прашина од класичните филтри, овозможува посвеж и почист амбиентален воздух.

Јонизирачки филтер Јонизирачкиот филтер ги убива бактериите и значително го намалува нивниот број со уништување на клеточниот ѕид.

Троен филтер Комбинација од 3 филтри за прочистување на воздухот и неутрализирање на штетните микроорганизми и бактерии во климатизираната просторија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
MIDEA Midea BreezeleSS MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW   Дополнителни функции: DC Инвертер ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР Wi-Fi вграден Иновативниот ефект на Breezeless обезбедува рамномерна дистрибуција на воздухот, со што се избегнува директна изложеност на луѓето во просторијата. TwinFlap-апсолутно иновативен проток на воздух со 7928 микро отвори Cool Boost - специјална опција за ладење на просторот во најкраток период.. Category: Product #: 2001008 Regular price: 39.990 ден. 39.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО